Skonfiskowali blisko 9 milionów sztuk papierosów.

W ostatnich dniach, na terenie województwa śląskiego, miała miejsce znacząca operacja policyjna, która ujawniła i przerwała działalność nielegalnego handlu tytoniem. Policjanci z Małopolski i Śląska, specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej, przeprowadzili skoordynowaną akcję, która doprowadziła do zabezpieczenia ogromnej ilości nielegalnych papierosów. Te działania wykazały, że przemyt i sprzedaż wyrobów tytoniowych bez wymaganych polskich znaków akcyzy to nadal problem, z którym muszą zmagać się organy ścigania.

Podczas operacji, policjanci z Krakowa i Dąbrowy Górniczej skonfiskowali blisko 9 milionów sztuk papierosów, które były przechowywane w trzech kontenerach oraz w pojazdzie dostawczym marki Mercedes Sprinter. Zabezpieczone towary, według szacunków, mogłyby narazić Skarb Państwa na straty finansowe sięgające 11 milionów złotych z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oraz VAT. To pokazuje skalę działalności przestępczej i potencjalne konsekwencje dla budżetu państwa.

Zatrzymani w związku z tą sprawą mężczyźni z województwa śląskiego będą teraz odpowiadać przed sądem za posiadanie i transport wyrobów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych. Jest to przestępstwo karno-skarbowe, które podlega surowym sankcjom. Proceder ten nie tylko unika należnych podatków, ale również wpływa negatywnie na legalny rynek tytoniowy, konkurencję oraz zdrowie publiczne.

Policja kontynuuje dochodzenie w tej sprawie, aby ustalić pełen zakres działalności przestępczej oraz zidentyfikować wszystkich uczestników tego nielegalnego łańcucha dostaw. Prokuratura Rejonowa w Dąbrowie Górniczej nadzoruje postępowanie, które ma na celu nie tylko ukaranie winnych, ale również zapobieganie podobnym przestępstwom w przyszłości. Działania te są ważnym elementem w ochronie interesów ekonomicznych państwa i jego obywateli.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top