Zatrzymani mężczyźni, w wieku 43 i 56 lat.

W dniu 3 marca 2022 roku, funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, działając wspólnie z kryminalnymi z łęczyckiej komendy, przeprowadzili skuteczną operację, która doprowadziła do zamknięcia nielegalnej fabryki wyrobów tytoniowych. W wyniku tej akcji, zabezpieczono znaczną ilość tytoniu oraz gotowych papierosów, a także zatrzymano dwóch mężczyzn, w tym jednego poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności.

Operacja ta była wynikiem intensywnych działań i obserwacji, które pozwoliły na ustalenie miejsca ukrywania się poszukiwanego. Zaskakujące było odkrycie, że w magazynie, który z zewnątrz wyglądał na niewinnie, znajdowały się nie tylko osoby poszukiwane, ale również zaawansowane urządzenia do produkcji papierosów oraz duże ilości nieopodatkowanego tytoniu.

Zatrzymani mężczyźni, w wieku 43 i 56 lat, mieli już na swoim koncie wcześniejsze przestępstwa, co dodatkowo komplikuje ich sytuację prawną. Obecnie stają przed zarzutami, które mogą skutkować karą pozbawienia wolności do 3 lat oraz wysokimi grzywnami. Kwota uszczuplenia podatku akcyzowego, wynosząca ponad 1 milion 300 tysięcy złotych, podkreśla skalę tej nielegalnej działalności.

Ta operacja jest przypomnieniem o ciągłej walce z przestępczością akcyzową, która ma poważne konsekwencje dla gospodarki państwa i zdrowia publicznego. Jest to także dowód na to, że służby policyjne są czujne i skuteczne w zwalczaniu tego rodzaju przestępstw.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top