Zatrzymanie obywatela Armenii za posiadanie nielegalnych papierosów.

Wczoraj, w wyniku skoordynowanych działań operacyjnych przeprowadzonych przez północnopraski Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją, doszło do zatrzymania 51-letniego obywatela Armenii. Akcja ta była częścią większej operacji mającej na celu zwalczanie nielegalnego handlu papierosami, które nie posiadały polskich znaków akcyzy skarbowej.

Policjanci, którzy już wcześniej mieli do czynienia z tym mężczyzną, ujawnili przy nim oraz w jego lokalu mieszkalnym ponad 700 paczek papierosów różnych marek. To zdarzenie nie było pierwszym przypadkiem, gdy 51-latek wpadł w ręce prawa – tydzień wcześniej zabezpieczono przy nim ponad 300 paczek papierosów w podobnych okolicznościach.

Podczas ostatniej kontroli, mężczyzna posiadał przy sobie jedynie 20 paczek, jednak dokładne przeszukanie lokalu przy ul. Targowej pozwoliło na odnalezienie kolejnych 400 paczek. Na podstawie zgromadzonych dowodów, obywatel Armenii został oskarżony o popełnienie przestępstwa zgodnie z Kodeksem Karno-Skarbowym i przyznał się do winy.

Obecnie grozi mu kara grzywny, pozbawienia wolności do lat 3, lub obie te kary łącznie. Ostateczna decyzja co do jego dalszego losu zostanie podjęta przez sąd. Ta sytuacja jest przypomnieniem o ciągłej walce z nielegalnym obrotem towarów, który ma negatywny wpływ na gospodarkę i zdrowie publiczne.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top